Тероризм – загроза суспільству

Поширення екстремізму і тероризму – одна з найгостріших проблем сьогодення. Викрадення людей, захоплення заручників, вибухи, акти насильства та інші прояви тероризму загрожують національній безпеці.

  Стаття 258 Кримінального кодексу України визначає терористичний акт як застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створюють небезпеку для життя чи здоров’я людини, завдають значної майнової шкоди чи призводять до інших тяжких наслідків.

  Терористи мають на меті:

  • порушення громадської безпеки;
  • залякування населення;
  • провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення;
  • вплив на прийняття рішень органами державної влади чи  місцевого самоврядування;
  • привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста).

   Такі дії караються позбавленням волі на різні строки аж до довічного ув’язнення.

  Небезпека терористичного акту загострюється тим, що до нього неможливо підготуватися, тому громадянам завжди необхідно бути насторожі. Особлива увага потрібна під час масових заходів, у розважальних закладах, торгівельних центрах тощо.

  Звертайте увагу на будь-які підозрілі дрібниці: залишені без нагляду пакунки, валізи, побутові прилади, іграшки; сповіщайте про них правоохоронців за телефоном 102.

  Якщо поведінка якоїсь людини свідчить, на Ваш погляд, про підготовку до теракту, негайно звертайтеся до органів правопорядку.

  При активізації дій сил безпеки, не виявляйте зайвої цікавості, проходьте мимо, але не біжіть, щоб не викликати підозри у правоохоронців. Вимоги фахівців із боротьби з тероризмом виконуйте неухильно, навіть якщо вони здаються Вам незрозумілими або зайвими.

  Свідомі грамотні дії кожного можуть попередити терористичний акт, значно знизити шкоду, зберегти Ваше життя та життя інших людей.

Цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України0-800-501-482

 електронна скринька – callcenter@ssu.gov.ua